TPO fólia

Najmodernejšia hydroizolačná fólia pre tých najnáročnejších investorov.

TPO fólia je vrcholom inovácií na poli hydroizolácií. Je chemicky absolútne stála a výborne sa znáša so všetkými bežnými stavebnými materiálmi. Výborne odoláva chemickým vplyvom, mechanickému namáhaniu aj UV žiareniu. TPO fólia je veľmi podobná PVC fólii, ale jej živnotnosť môže byť niekoľko násobne vyššia. Jej veľkou výhodou je, že ju nie je potrebné oddeľovať geotextíliou od polystyrénu, extrudovaného polystyrénu alebo asfaltu. Jej jedinou nevýhodou je, že sa s ňou pracuje pomerne ťažko a preto s ňou robia len skutoční profesionáli. Pri jej montáži je potrebné dodržať prísne stanovené postupy, ktoré zaručia jej dokonalé využitie.

 

TPO fólia je z veľkej časti guma, preto má určitú rozťažnosť, ktorá sa ukazuje najmä pri tepelných rozdieloch. Pri horúcom počasí sa fólia mierne zvlní a pri chladnom sa zas úplne našponuje.

O výborných kvalitách TPO fólie svedčí aj fakt, že veľké firmy ako Lidl a Volkswagen už na svojich budovách inú fóliu neakceptujú a TPO fólia je základnou požiadavkou na izoláciu strechy.

Tam kde iné fólie končia, TPO ešte len dozrieva. Odhadovaná živnotnosť PVC fólie je 30-50 rokov. Pri TPO fólii si nikto netrúfa určiť jej živnotnosť, nakoľko stála chemická väzba, bez zmäkčovadiel ju predurčuje na praktickú nesmrteľnosť. Odhady sa však pohybujú okolo 100 rokov. Oveľa skôr tak pravdepodobne bude po exspirácii samotná stavba, ako jej hydroizolácia.

Napriek tomu, že ľudia majú často pocit, že TPO fólia je vhodná len na veľké haly a veľké strechy, dá sa použiť takmer všade. Čoraz častejšie sa pre ňu rozhodujú aj majitelia rodinných domov, ktorí si potrpia na kvalitu a vždy hľadajú tie najlepšie možnosti. Cenový rozdiel je vzhľadom na očakávané benefity takmer zanedbateľný.

TPO fólia je vhodná na použitie na kotvené aj zaťažené strechy, na izoláciu terás a balkónov.

Ak ste sa nadchli pre TPO fóliu a chcete mať dom zaizolovaný tou najlepšou fóliou na trhu a pritom zaplatiť takmer to isté ako za PVC, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám spracujeme cenovú ponuku.