PVC fólia

Pre izoláciu striech s PVC fóliou používame vždy len TOP výrobcov. Tými sú najmä Sika, Bauder a Fatrafol.

 

Izolácia plochej strechy sa najčastejšie robí práve s PVC fóliou. Je to spoľahlivá hydroizolácia, ktorá si za posledných 50 rokov prešla značnými inováciami. Dnešná PVC fólia vydrží s ľahkosťou aj viac ako 30 rokov. V ponuke máme hrúbky 1,2 mm, 1,5 mm a 1,8 mm. Štandardne sa používa hrúbka fólie 1,5 mm. Veľkou výhodou PVC fólie je jej dobrá spracovateľnosť, vďaka čomu je možné zohnať aj široké portfólio rôznych doplnkov, akými sú prestupy na zábradlia, na bleskozvod a ďalšie rôzne tvarovky.

 

Sika

Sika je švajčiarsky výrobca, ktorý je lídrom v oblasti strešných izolácií.

Bauder

Rodinná firma založená v Nemecku so 160 ročnou históriou.

Fatrafol

Český výrobca fólií, ktorý hrdo drží krok so svetovými gigantami.

PVC fólia je vhodná na kotvené aj zaťažené strechy. Pre špecifické projekty máme dokonca v ponuke lepený systém. Pri lepení PVC fólie nepotrebujete strechu kotviť ani zaťažovať.

PVC fóliu môžete zaťažiť štrkom, urobiť na nej zelenú strechu, uložiť na ňu betónovú dlažbu alebo terasové dosky. Pri zaťažovaní PVC strechy je potrebné vždy dbať na správnu separačnú a ochrannú vrstvu.

Izolácia plochej strechy by mala byť vždy urobená ihneď po dokončení hrubej stavby. Zamedzíte tak vnikaniu vody do interiéru a môžete začať s montážou okien a prácami v interiéri. 

PVC fólia je oproti TPO fólií mäkšia a dobre sa s ňou pracuje, vďaka čomu je vhodnejšia na viditeľné miesta. PVC fólia sa dá vždy pekne našponovať a pri tepelných výkyvoch menej pracuje, čo znamená že sa aj menej vlní.

Rekonštrukcia plochej strechy sa najčastejšie realizuje práve s PVC fóliou. Je tak možné jednoducho spojiť starú a novú izoláciu v prípade, že sa rozhodnete pre čiastočnú rekonštrukciu, alebo susedíte s niekým, kto rekonštrukciu neplánoval.

Ploché strechy sú jednoznačným trendom týchto rokov a takmer každá moderná stavba má plochú strechu. PVC fólia je už takmer 30 rokov prvou voľbou investorov pre svoj výborný pomer ceny a výkonu.

Ak máte záujem o izoláciu strechy s PVC fóliou, kontaktujte nás a my sa o všetko postaráme.