Klampiarske práce

Oplechovanie atík, falcovaná krytina, odkvapový systém 

Náš kvalifikovaný tím klampiarov sa postará o všetky typy klampiarskych prác, ktoré so strechami viac alebo menej súvisia. Pracujeme so všetkými dostupnými materiálmi ako sú pozinkovaný plech, farbený pozinkovaný plech, hliník, titán-zinok, meď a dokonca poplastovaný plech. 

 

Všetky plechy ohýbame na mieru a môžu mať na dĺžku až 4 metre. S materiálom zaobchádzame veľmi hospodárne a snažíme sa maximálne využiť šírku plechového zvitku tak, aby vznikal minimálny odpad.

Najradšej a najčastejšie realizujeme práve oplechovanie atík. Kvalitne zrealizované oplechovanie atiky je dokonalou korunou krásy pre každú strechu.

Občas pre dokonalé farebné zladenie stavby robíme aj parapety, oplechovanie okolo okien a ďalšie rôzne lemovania a oplechovania. Všetko závisí len od kvalitného návrhu a spracovania. 

V rámci klampiarskych prác robíme aj falcované krytiny. Falcovaná krytina, ktorú tiež veľa ľudí pozná ako drážkovú krytinu robíme nie len ako doplnok ku hydroizolácii, ale tiež realizujeme celé falcované strechy. Nezabúdame pritom na dôležité prvky ako štruktúrovanú rohož, alebo tesniace pásky do falcov.

Aký je rozdiel medzi nami a inými firmami?

Na nasledujúcom príklade by sme vám radi ukázali, že keď dvaja robia to isté, nie je to vždy to isté. Na nasledujúcich obrázkoch môžete vidieť, ako vyzeralo (nové!) oplechovanie atiky realizované inou firmou a následne ako vyzeralo po výmene. Majiteľ domu sa neuspokojil s tým, čo iní považujú za štandard a požiadal nás o demontáž atiky a následnú montáž atikového oplechovania.

Takto vyzerá atika s klasickými falcovanými spojmi, navyše šróbovaná zvrchu. Majstri si pri značení skrutiek dokonca pomohli farebnou kriedou.

A takto vyzerá atika s C spojmi na podložné plechy. Podložné plechy sú kotvené, pričom krycie už sa iba nasúvajú.

Každé oplechovanie je potrebné najprv dôkladne zamerať, ohnúť na mieru a až potom namontovať. Nikdy si nevyrábame plechy dopredu, aby sme tak predišli zbytočným komplikáciám. 

Ak sa vám naša klampiarska práca páči a potrebujete oplechovanie na svojej stavbe, radi vám s tým pomôžeme.