Asfaltové pásy

Pre tých, čo sa radi spoliehajú na poriadnu vrstvu kvalitného materiálu.

Pre izoláciu striech asfaltovými pásmi používame len kvalitné modifikované asfaltové pásy. Dnešné moderné asfaltové pásy si prešli desaťročiami vývoja a ich živnotnosť a kvalita je na míle vzdialená "lepenke", ktorú všetci dobre poznajú z čias socializmu. Modifikované asfaltové pásy sa v lete netopia a v zime sa nelámu a vďaka tomu vedia dlhé roky plniť funkciu plnohodnotnej izolácie. 

Základom dobre navrhnutej strechy je asfaltová parozábrana, ktorá zároveň plní funkciu poistnej hydroizolácie. Ako parozábrana sa používa modifikovaný asfaltový pás bez posypu, keďže nikdy nebude vystavovaný UV žiareniu a poveternostným a mechanickým vplyvom. Asfaltová parozábrana môže tiež plniť funkciu dočasnej hydroizolácie, ktorá sa realizuje ihneď po dokončení stropu. Takto môže stavba prečkať aj celú zimu, kým sa stavba ma jar znova rozbehne. 

 

Asfalty natavujeme celoplošne, spoje valcujeme alebo zatierame špachtľou, aby sme sa uistili, že každý spoj bude dokonale tesný. Hrúbka asfaltu 4 mm je úplne postačujúca a takáto dočasná izolácia pomerne dobre odoláva aj menším mechanickým poškodeniam. 

Keď sa asfaltové pásy realizujú ako hlavná hydroizolácia, používajú sa vždy v dvoch vrstvách. Prvú vrstvu tvorí asfaltový pás bez posypu, ktorý vyrovná všetky prípadné nerovnosti a tvorí základ pre vrchný pás. Vrchný asfaltový pás s keramickým posypom sa taktiež natavuje celoplošne, pričom sa pri jeho natavovaní roztaví aj spodný pás, a tým sa oba asfaltové pásy dokonale spoja a vytvoria kvalitnú hydroizolačnú vrstvu. Dvojitá vrstva asfaltových pásov tvorí veľmi odolnú hydroizoláciu s hrúbkou 8-10 mm. 

Najmä vysoká odolnosť je dôvodom, pre ktorý sa veľa investorov rozhoduje práve pre asfaltovú hydroizoláciu. Ľudia, ktorí majú bohaté skúsenosti s poškodeniami striech hovorievajú: "asfalt je asfalt", čím vyzdvihujú jeho zdanlivú nezničiteľnosť. 

Asfaltový penetračný náter je základom pre každú asfaltovú izoláciu. Zabezpečuje dokonalé priľnutie asfaltu na podklad. Asfaltový lak zjednocuje podklad, vyrovnáva drobné nerovnosti a pohltí posledné čiastočky prachu.

V rámci asfaltových izolácií robíme spodné izolácie, parozábrany, izolácie striech a tiež rekonštrukcie striech.
Ak potrebujete zaizolovať strechu s asfaltovými pásmi, rýchlo a kvalitne, obráťte sa na nás.